چین بخش اصلی ایستگاه فضایی خود را پرتاب کرد

0
58ایران اکازیون:چین قطعه اصلی نخستین ایستگاه فضایی دائمی خود را که برای مدت طولانی میزبان فضانوردان است، به فضا پرتاب کرد.

ee c f aa dbdffقطعه ۱۸ متری پرتاب‌شده یا مدول، بخشی از ایستگاه فضایی چین است که فضانوردان می‌توانند تا شش ماه در آن زندگی کنند. ده پرتاب دیگر شامل ارسال دو مدول دیگری است که محققان و لوازم را به فضا منتقل می‌کند. کار ساخت‌ و ساز ایستگاه فضایی T شکلی چین تا پایان سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد. ویدئوی این پرتاب را در زیر مشاهده نمایید:

‌ایستگاه فضایی چین ۱۰۰ تن وزن خواهد داشت و در ارتفاعی حدود ۳۴۰ تا ۴۵۰ کیلومتری به دور زمین خواهد چرخید. این ایستگاه برای اقامت سه فضانورد مناسب خواهد بود و به‌گونه‌ای طراحی شده که در صورت لزوم بزرگ‌تر می‌شود و می‌تواند افراد بیشتری را در خود جای دهد.

China Space Station
نمای هنری “ایستگاه فضایی چین” پس از تکمیل.

tianhe april css x

برخی محققان از پرتاب این ایستگاه به فضا توسط چینی‌ها به عنوان «یک گام بزرگ به جلو» یاد می‌کنند، زیرا آن‌ها معتقدند که این اقدام می‌تواند به حضور دائمی چینی‌ها در فضا بیانجامد. چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک قدرت اصلی فضایی تبدیل شود تا با رقبای خود از جمله ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته‌ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می‌چرخد، ​​ایجاد کند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: space.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA